У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Самопізнання

У Психолога » Самопізнання » Сторінка 3


стаття про самопізнання Наше минуле

Ми маємо поважати ті труднощі і складності, що зустрічалися на нашому шляху. Ми маємо поважати свою особисту історію. Бо завдяки тому, що з нами відбувалося, ми зараз такі, які ми є.

стаття про самопізнання Обретение своего центра

Часто людям очень сложно ощутить себя счастливыми и самодостаточными без конкретного другого, кто смог бы подтвердить или опровергнуть им свою ценность.

стаття про самопізнання Зім`ятий аркуш

Наслідки пережитих потрясінь нерідко змушують інакше дивитися на світ, а головним чином на себе. Зароджуються думки про те , що ти нікому не потрібен, що ти не достойний, що все закінчилося. Зникає довіра до світу, а головним чином довіра до себе...

стаття про самопізнання Ніхто, крім тебе

Текст може викликати неприємні переживання у людей, які звикли винити в усьому інших. Філософія про те, що являє собою людська реакція і реальність.

стаття про самопізнання Важность эмоционального спектра, или его преувеличенная ценность

. Два вечных лагеря прагматиков и романтиков которые будут вечно доказывать свою правоту. Хотя в обоях случая нет правды. Хочу поделиться одной историей которая произошла со мной. У всех нас есть люди которые ценны и являются значимыми для нас, и вс...

стаття про самопізнання Проекції. Чому ми бачимо світ по-різному

Кожен з нас по-різному реагує на оточуючих. Хтось нас дратує, когось ми вважаємо скупим або недолугим, когось нахабним. Частіше за все в основі таких реакцій лежить механізм проекції. Ми бачимо перед собою не реальну людину, а ...

стаття про самопізнання Код и интерфейс

Только специалист видит «код», и может его прочитать, увидеть нюансы. Пользователи, как правило, видят лишь приятный интерфейс, картинки и последовательность событий.  Единственный способ увидеть структуру это самому начать «писать код», и нести

стаття про самопізнання Как перестать быть всем удобной? Как не говорить себе нет? Как перестать быть хорошим?

Нужно сделать внутреннюю перестановку ценностей – вы важнее, чем все остальные. Оотказав другим, вы боитесь, что они лишат вас чего-то. И здесь важно понимать, чего именно вы боитесь быть лишенной и почему. 

стаття про самопізнання Где взять энергию? Где брать ресурсы? Как восполнить, восстановить энергию? | Энергия | Психология

Альфред Адлер известен своей индивидуальной теорией личности, в основе которой лежит положение, что человек не может быть отделен от социума, и все мы люди, пока чувствуем. Наша особенность в том, чтобы чувствовать свою неполноценность и недостаточно...

стаття про самопізнання Итоги года - модный тренд или полезность?

Кто подводил итоги, ощутил на себе эффект Зейгарника и вошел в следующий год, поставив «точку», там, где ее уже пора поставить, «запятую» там, где можно усовершенствовать или просто продолжать делать то, что приятно, радостно, полезно.

стаття про самопізнання Что такое вера ?

В своей практике я видел очень много интересных вариантов «Веры», кто-то верит в Бога, кто-то верит в систему, кто-то в свою собственную вину а кто-то в свою вечную правоту. Но, слишком мало людей верят в самих

стаття про самопізнання Заборони - внутрішні ментальні кайданки

Напевно кожен із нас чув тезу, що всі рамки та обмеження – в нашій голові, і ми самі їх створюємо. І тут виникає питання: як саме формується ця «ментальна клітка»? Е. Берн вважав, що «всі ми народжуємося принцами і принцеса

стаття про самопізнання Узнаем себя. Часть 2.

Люди с сильной Нарциссической частью стремятся к Достижениям, Росту, карьере, продвижению. Если такую женщину усадить в декретный отпуск – она изведет и себя, и родных из-за нереализованности основных устремлений.

стаття про самопізнання Вечно недовольные личности

Бывают периоды в жизни, когда каждый день сопровождается недовольством и ворчанием. Некоторые личности осознают такое свое состояние и находят способ выйти из него, другие же - живут с вечным недовольством жизнью.



Самопізнання: інтерв'ю психологів

психологія Скука. Почему и как.

Почему иногда появлятеся скука? Можно ли говорить о предрасположенности к скуке? Способы борьбы.

психологія Психологическое тестирование

Насколько стоит доверять результатам популярных тестов из журналов? Помогает ли прохождение психологических тестов лучше понять самого себя?

психологія Страдания и сострадание

Можно ли сказать, что человек, который практически не испытывал душевной боли будет неспособен сочувствовать и сострадать другим?


Самопізнання: Психологічні тести

психологический тест Насколько вы сексуальны?

Люди имеют разную сексуальную конституцию. У некоторых сексуальное желание появляется более часто, у некоторых - реже. О степени вашей сексуальной потребности расскажет даннй тест.

психологический тест Склонны ли вы к одиночеству?

Можете ли вы после работы отправиться бродить по городу один (одна)? Ездите ли вы в отпуск в одиночестве?

психологический тест Любите ли вы себя?

Сегодня многим людям уже известно, что любить себя - это необходимое условие для хороших взаимоотношений с окружающими, удовлетворенности жизнью в целом и успеха.

психологический тест Лидер ли вы?

Известно, что люди делятся на лидеров и исполнителей. Обе категории нужны и важны, и обе могут добиться успеха в своём поприще.

психологический тест Насколько вы хитры?

Человеческая хитрость, с одной стороны, отвратительная черта характера, а с другой - абсолютно необходимая...


Розумні слова

мысль ()

мысль ()

мысль ()


Питання психологу

Маю декілька проблем з якими не в силах сама розібратися:
1. У мене є проблеми з агресією. Я дуже часто злюся на людей, на навколишній світ. Це заважає жити мені та іншим людям, я б навіть сказала що вони страждають від моєї грубості, жорстокості та навіть часом неадекватної поведінки. Не маю поняття з чим би це могло бути пов\'язано. Що б ви могли порадити мені у цьому випадку?
2. Все моє життя супроводжується постійною тривогою та нав\'язливими думками. Навіть якщо я намагаюся відволіктися ці думки не зникають. Вони стосуються абсолютно усього що зі мною відбувається у житті. У мене враження наче мій мозок не вміє не думати про щось. Я постійно усе перевіряю по 5-7 разів. Чи вимкнула світло, плиту, воду, якісь прилади і тд. Не можу заспокоїтись доки не перепровірю це досить велику кількість разів, щоб упевнитись що все дійсно в порядку.
3. Проблеми з сприйняттям свого тіла. Я б сказала що ненавиджу його. Постійно обмежую себе в їжі, щоб не потовстішати, і приймаю таблетки щоб схуднути. Не можу нормально сприймати людей що худіші за мене. Одразу з\'являється заздрість і ненависть по відношенню до них.
4. Я вважаю себе поганою людиною. Думаю що маю зникнути (померти) тому що погані люди не заслуговують на існування. Вони тільки псують іншим людям життя, отруюють його.

Чому течуть сльози під час прослуховування класичної музики у виконання симфонічного оркестру?
Таке відчуття, ніби все життя блукав, а тепер повернувся додому і вже нікуди не треба. На душі добре, а чому сльози незрозуміло.

Колеги і знайомі знають мене як спокійну, інтелігентну і неконфлікну людину. Я багато часу приділяю своєму здоров'ю, зовнішності, маю цікаву роботу, де я завжди маю бути на публіці в гарному вигляді. Намагаюсь виглядати впевненою, але в мене є комплекси що заважають мені жити. Стосунки з чоловіками складаються спочатку чудово. Є довіра, розуміння, повага, любов. Я не люблю сваритись, ображатись, ніколи нічого не вимагаю, але з часом таке відношення мені вилазить боком, мене перестають цінувати, все більше собі дозволяють, а я кожного разу все пробачаю. З теперішнім чоловіком я просто перетворилась в ганчірку, зневажаю себе за це. Я не розумію чому мені страшно проявити характер, твердо заявити про своє невдоволення. Після останньої сварки я зібралася з думками і спокійним рішучим тоном заявила що ми розходимось. Але через якихось 15 хвилин (!) дала задню і почала слізні розбірки в дусі "що ж нам робити і чому ти мене не любиш". Я боюсь зробити боляче, боюсь образити, виглядати байдужою, бути егоїсткою, тому що думаю що мене одразу розлюблять і охолонуть. А ще я не вмію терпіти. Коли мені погано я намагаюсь негайно зменшити біль шляхом згладжування конфлікту. Я не знаю як не дозволяти поганого відношення до себе, технічно не розумію як це робити. Кажуть що діти переймають модель сім'ї від батьків. Мій тато має дуже і дуже складний характер. Можу сказати що їх відносини з мамою стали гармонічними лише після 50, не знаю що цьому посприяло. Підозрюю я просто не люблю і не приймаю себе. Хочу це змінити, але не знаю з чого почати.


Відео на тему

психолог Чи варто підвищувати самооцінку? Змінити непевність в собі.

Сьогодні вперше на каналі говоримо про самооцінку, впевненість у собі або невпевненість. Оскільки популярним являється тема їх підвищення, я задався питанням - а чи варто? Чи релевантно називати "підвищенням самооцінки" те, чого прагнуть люди, задаючись цим питанням? 0:00 Питання🤔 0:13 Привіт! 0:27 Тема нашої зустрічі: Чому НЕ ПОТРІБНО підвищувати самооцінку? 0:42 ПРИЧИНА 1: ТЕРМІН "самооцінка" і його вплив на ставлення до себе 1:44 Пропозиція: Заміна терміну і за ним відношення до феномену і себе! 2:35 Підвищити чи змінити? 2:52 Причина 2: самооцінка як СОЦІАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН 3:12 Неандерталець і самооцінка 🤔 3:50 Як виникає самооцінка? 4:14 Історія кривих дзеркал 5:26 Висновки 6:35 Самопідписуйтесь!

психолог Захисні механізми психіки. Частина 2

До примітивного захисту зазвичай відносять той, що пов'язаний з довербальною стадією розвитку. Які виникають, тому що дитина має недостатній зв'язок з принципом реальності і немає відокремленості і константності об'єктів, що знаходяться за межами власного «Я». Наприклад, заперечення вважається маніфестацією більш примітивного процесу, ніж витискання. Щоб щось витіснити, його спочатку необхідно пізнати будь-яким шляхом, а потім вже перевести в несвідоме. Заперечення - це миттєвий, нераціональний процес. До примітивного захисту відносять - дисоціацію, всемогутній контроль, знецінювання, ізоляцію, ідентифікацію з агресором тощо. Механізми захисту «вищого порядку» формуються всередині структури «Я-Воно-Над-Я». Тому вони часто використовуються як адаптивні процеси.

психолог Ідеалізація та знецінення

Коли ми найчастіше ідеалізуємо? Розчарування та знецінення як наступні етапи ідеалізації. Ідеалізація дитиною батьків та необхідність розчарування в них. Контакт із ідеалізованим образом vs контакт із живою людиною. Чому мудреці уникають їх ідеалізації іншими людьми? Ми захоплюємось тобою, поки ти корисний для нас! Про що п'єса Вільяма Шекспіра?

Рекомендуємо

Внутреннее психологическое сопротивление человека и способы его преодоления Внутреннее психологическое сопротивление человека и способы его преодоления

Методы борьбы и способы преодоления внутреннего сопротивления. Что такое психологическое внутренне сопротивление человека? Найдите свою скрытую выгоду от вашего сопротивления и откажитесь от нее.

5 причин одиночества 5 причин одиночества

Для каждого человека в жизни важна любовь, душевная близость и поддержка. К сожалению, вместо этого все больше людей переживает чувство одиночества...

Сила прикосновений... Сила прикосновений...

Я хочу поделиться с Вами несколькими интересными, на мой взгляд, фактами, раскрывающими значимость прикосновений для любого из нас и помогающими осознать их истинную ценность...

Размышления о спонтанности Размышления о спонтанности

Спонтанность нужна каждому человеку, всем, кто хотел бы чувствовать себя уверенным и счастливым, в личной и профессиональной жизни...

Внутреннее психологическое сопротивление человека и способы его преодоления Внутреннее психологическое сопротивление человека и способы его преодоления

Методы борьбы и способы преодоления внутреннего сопротивления. Что такое психологическое внутренне сопротивление человека? Найдите свою скрытую выгоду от вашего сопротивления и откажитесь от нее.



Повернутись до ...
qr