У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Свій-чужий

У Психолога » Війна » Свій - чужий

Або - або!

черное белое

Війна руйнує... у ситуації реальної військової загрози життю включається механізм поділу на «свій-чужий», «поганий-хороший». Це допомагає вижити. Наприклад я мало не збожеволіла, натрапивши в лісі на двох військових на початку війни (тоді йшов відлов десантників зі збитого у нас рузького літака). Я зовсім не знала як відрізнити нашу військову форму від рузни. У руках у мене тільки відро, а на мене направлено два стволи, і я зовсім не знаю чії. А знала б як – скільки б нервів зберегла.
 
Але в мирному житті цей механізм може зіграти прямо протилежну роль.

Якщо з життя йде весь спектр кольорів між чорним та білим, варіацій між свій-чужій,  правильний - не правильний  – з життя йде об'єктивне сприйняття світу. Така людина абсолютно не здатна сприймати явище або іншу людину як носія одночасно і позитивного, і негативного потенціалу.

«Мій сусід – жахлива людина

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

Чому?

Він ніколи першим не вітається і у вихідні стріляє з рушниці по пляшках у своєму дворі.

Але може в ньому є щось хороше?

Як може бути щось хороше в людині, яка не вітається першою та стріляє по пляшках?»

Доречі, постійний і дуже жорсткий поділ на два крайні варіанти - одна з ознак травмованості.

До речі, саме таких людей «любить та вишукує» пропагандистська машина. Оскільки відстоювати свою однобоку думку, вони готові до смерті. У прямому значенні цього слова. Їм фізіологічно легше померти, ніж побачити світ інакше.

читайте також:

Дієві ліки від «відчуття провини» для тих, хто зараз не вдома Ми реально сильна, мужня, талановита, багата на людські й природні ресурси нація та країна. І пекельно боляче усвідомлювати, що в деяких ключових аспектах найбільша небезпека, «зрада» та зараза сидить у головах та в подвійній моралі, а деякі роками

Дети и война. Как говорить с детьми о войне и как реагировать Кто бы мог подумать, что наши дети будут играть в «нашу войну» и проигрывать не чужой, а свой собственный страх...Конечно, нелегко помогать детям, чьи папы воюют против наших мужей и отцов, но в этом и есть смысл милосердия.

запитати психолога онлайн

Ці стани небезпечні та вкрай небезпечні. І нічого спільного з особистою позицією вони не мають, бо хворобливі.

Людина здорова та розумна бачить як позитивні так і негативні сторони одночасно як у своєї позиції, так і у позиції опонента. Завжди з інтересом ставиться до позиції іншої людини, до критики. Бо там може бути щось корисне. Зона зростання.

Крім того, вислухавши, зрозумівши і визнавши право іншого та його іншу позицію з'являється можливість взаємодії на благо обох.

Людина не здорова та не розумна, завжди впевнена, що її думка офігенно остаточна і безповоротно правильна.
З такими людьми майбутнього не збудувати. А якщо й збудувати – то травмоване... Адже у них одна відповідь для інших - або зникніть або грайте за моїми правилами....

Що робити?

Можно просто надавати факти та звертати увагу на інший полюс явища. Якщо це близька вам людина, а  прояви дуже агресивні, або заважають людині взагалі нормально контактувати з оточенням - запропонуйте звернутись за допомогою.

У Психолога » Війна » Свій - чужий
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Про настрій і що на нього впливає

Враховуючи військовий стан в Україні, важко мати гарний настрій. Але він нам потрібен. Що ж впливає на настрій? Цікаво, що це не тільки події, що відбуваються.

психологія voyna Стресс и его влияние на организм человека

     В условиях войны, большинство людей находятся под влиянием сильных негативных эмоций, то есть испытывают стресс. Стресс – это реакция организма на ненормальные обстоятельства, как способ адаптации к нынешним реалиям. Обстоят...

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Свій - чужий"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr