У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Сублімація

У Психолога » Самопізнання » Сублімація

Дуже часто в житті ми стикаємося з ситуаціями, які викликають у нас бурхливі емоції. У нас з'являється енергія, яка перенапружує нашу психіку. Якщо не скерувати цю енергію, вона може стати руйнівною, як для нас, так і для наших близьких.

На допомогу нам приходить сублімація. Цей термін вперше ввів Фрейд. Він пояснював, що наші низинні почуття, пристрасті та бажання піддаються переробці у соціально схвалювані та моральні вчинки.

емоції

Сублімація дпомагає скерувати енергію та захистити психіку від краху, уникнути внутрішніх конфліктів, неврозів, а також від асоціальних чи протиправних вчинків.

Приклад позитивної сублімації:
Людину бісить її керівник. Він викликає сильні негативні емоції, що його хочеться вдарити. І ця людина йде в спортзал і скидає весь негатив, всю свою агресію там.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Приклад негативної сублімації:
Людина зненавиділа свого батька, бо він покинув їх з мамою. І йому дуже хчеться сказати йому, який він козел. Але водночас він його любить. Тому він скеровує свою агрессію на себе, він п'є, майже не спілкується з людьми, він руйнує своє життя.

В психоаналізі це виглядає так:

Ід (несвідоме) бажає висказати батьку усе погане, що він про нього думає.

Супер-Его (мораль, совість) - "не можу, бо люблю батька, бо пам'ятаю як ми з ним в дитинстві грали у футбол"

На рівні (Его свідомість) відбувається конфлікт - "може це я винний, я був поганим сином, тому заслуговую, те що батько пішов - ЗАСЛУГОВУЮ ПОКАРАННЯ"

Вважається, що сублімація -- це несвідома компенсація, того, що людина не може мати. Ми не завжди усвідомлюємо наші внутрішні конфлікти, тому спостереження за собою, може бути корисним. Наприклад, людина обирає кіно і серіали про друзів і пригоди, це компенсує нестачу спілкування і подій у реальному житті.

читайте також:

Сказка – ложь, да ней – намёк. Или как использовать коллективное бессознательное Себе на пользу Говорят, что в сказках народов Мира зашифрован опыт человечества на любую тему жизнедеятельности...

Накопить до взрыва! или Эмоциональный контейнер В доме Ивана есть комната, в которой складывают весь ненужный хлам. Со временем эта комната превратилась в темный пылесборник, которого все избегали. Во внутреннем мире Ивана существует такая же серая «комната», в которой складируются за

запитати психолога онлайн

Сублімацію можна навчитись використовувати собі на користь. Для цього потрібно розвивати свою свідомість -- дихальна гімнастика, медитація, щоденник рефлексії.
Усвідомлення свого болю, травм, агресії, усвідомлення Ваших недосяжних бажань, це перший крок на шляху до внутрішньої гармонії.

У Психолога » Самопізнання » Сублімація
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Жить свободно и счастливо!!

Почему зачастую мы делаем выбор в пользу привычного, в пользу «как должно быть», в пользу «как принято в социуме»? Быть свободным — что это значит?

психологія samopoznanie «Хочу!» - «Не могу» или «Не хочу»? Что выбрать

Если каждый человек задумается, в каком месте своей жизни он находится, то обнаружит, что это и есть то «хочу», к которому он шёл. Его туда никто не вел – он пришел сам.

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Сублімація"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr