Прямой эфир:
Валентина Михайловна Жемчужникова
Вопрос от: 09pm2389 Возраст: 34

Непорозуміння з чоловіком

Вітаю. Сталася неприємна ситуація у відносинах з чоловіком. Попередньо скажу, що більше місяця у нас з чоловіком не було інтиму. Причини різні, то завантаженість на роботі у нього, то втома, то просто не хочеться. Раніше я майже завжди першою ініціювала це, але останні декілька місяців майже перестала, бо дуже часто чула відмову. І мені це було неприємно, ніби напрошуєшся. Я говорила чоловіку, що мені хочеться відчувати себе бажаною, що я не відчуваю цього через те, що він майже ніколи не хоче інтиму. То цей останній місяць, в мене просто зникло бажання, бо це як наче процес по сценарію має бути. І я просто хотіла, щоб ініціатором все ж таки був чоловік, а не я. І ось сьогодні ми поїхали на прогулянку, кататися на мотоциклі, і були зовсім одні, чоловік почав приставати. І в один момент вийшло так, що притиснув телефон у мене в кармані і я викрикнула, що телефон зараз трісне і хотіла його витягнути з карману. В цю ж мить чоловік мене відштовхнув і сказав, що все їдемо додому, вже не цікаво. Приїхавши додому, він ходить зовсім байдужий, ніби не помічає мене, і не говорить зовсім зі мною, хоча до цього все було добре. Мені це якось дуже неприємно, виходить, що я зіпсувала все. Що все могло б бути по іншому, якщо б я не відреагувала ніяк на той телефон. Просто я тепер почуваю себе винною, і ще більше небажаною. Як це налагодити, я не знаю. Але мені дуже погано від думки, що все могло б бути по іншому. Ми разом вже 16 років, і за весь цей час бували періоди, коли стосунки в інтимі не ладились, а бували періоди, коли все було просто чудово. Можливо це якась криза, я не знаю. Але мені дуже неприємно це все відчувати, якесь почуття відштовхнутості. Підкажіть, на вашу думку, як я мала себе повести в сьогоднішній ситуації чи правильно повів себе чоловік відштовхнувши мене?

Ответы психологов

Добрий день.
З вашого опису ситуації видно, що інтимна сфера зараз, швидше за все, не є причиною труднощів у стосунках, а є їхнім наслідком. Подібні періоди часто виникають як прояв накопиченої емоційної напруги, втоми або поступового віддалення між партнерами. І це загалом, дійсно, може створювати кризу.

Сьогоднішня ситуація, ймовірно, просто підсвітила цей фон, а не створила його. Коли є накопичена напруга між партнерами, надосказаність, то такі ситуації відчуваються гостріше.

Зараз важлива відверта розмова про те, що ви відчуваєте віддалення, образу, втому або незадоволеність, і що вам важливо знову відновити не лише фізичну, а насамперед емоційну близькість.

Якщо це вдасться обговорити чесно й м’яко — є хороший шанс вийти з цього замкненого кола. Якщо ж залишати це непроговореним, подібні ситуації, на жаль, можуть повторюватися і посилювати дистанцію.
Вітаю! Не схоже, що ви зробили щось образливе чи відштовхнули чоловіка навмисно. Реакція на ситуацію з телефоном виглядає цілком природною, також складається враження, що між вами вже певний час накопичується напруга навколо теми близькості, тому навіть невелика незручність могла бути сприйнята значно гостріше. Спробуйте не зосереджуватися на пошуку винного, а поговорити про те, що кожен із вас переживає у ваших стосунках останнім часом. Якщо самостійно це зробити складно, може бути корисною сімейна терапія, де можна безпечно обговорити те, що зараз віддаляє вас одне від одного.
Нора Маркман — психолог
Нора Маркман психолог
Київ ·
Вітаю! В довгих стосунках справді бувають різні періоди якщо йдеться про пристрасть і інтимні стосунки. Потяг до партнера може бути постійним, або навпаки то з'являтись то притуплятись у довгих відносинах. Інша ситуація - це наше ставлення до цих змін. Чи ви переживаете нестачу пристрасті як проблему для вас? Чи можливо, вас турбує щось інше ? Якщо це є - то що саме?
Провина це - дуже несприятливе для пристрасті підгрунтя, на мою думку. Але як ви самі вважаєте, що вам допомогло би повернути стосунки в ту сторону, де вам буде комфортно загалом? З чого почались такі зміни? Чи можете ви говорити з чоловіком щиро? До прикладу "у мене був такий і такий-то настрій, але потім виникло відчуття, що я зіпсувала все. Хочу з тобою цим поділитись, хочу почути як у тебе на душі. Було відчуття що тобі так-то і так-то.. А як воно насправді?" (це просто варіант, можна обрати будь-який тон цієї розмови, звісно). Чи можете ви бути відвертою з чоловіком і ділитися почуттями?
Не можна вирішити проблему відсутності сексуальної близькості, не впізнавши її причини.
У такій ситуації перше, що потрібно зробити – зрозуміти, що ваш партнер може мати свої причини, через які сексуальний зв'язок його не цікавить.
Можливо, ваш партнер має захворювання, що знижують лібідо.
Потрібна також перевірка гормонів.
Не тільки концентрація тестостерону важлива – надлишок або нестача кортизолу, адреналіну, норадреналіну чи пролактину також впливають на ерекцію. Трапляються випадки, коли у чоловіків більше естрогену, ніж тестостерону. Потрібно контролювати гормони, за будь-якого відхилення від норми намагатися знайти причину і, звичайно ж, вилікувати.
Можливо, він має психологічну травму, яка стала причиною огиди до близькості. Наприклад, при статевому контакті зникла ерекція і ви відреагували негативно. Це стало причиною стресу та зниження самооцінки, що потребує опрацювання із сексологом.
Є ймовірність, що чоловік захопився кимось.
Правильне рішення – висловити своє невдоволення та занепокоєння. У цей момент дуже важливо підібрати правильні слова та інтонацію. Пояснюючи ситуацію істерично, неповажно та надто критично, ви не дійдете вирішення проблеми. Викликаючи почуття провини у чоловіка, він тільки ще більше віддалиться, подібний настрій може його образити.
Таку розмову краще почати в позитивному тоні, що підтримує. Розкажіть про свої почуття та переживання, не акцентуйте увагу на його недоліках. Виявіть до чоловіка турботу та подяку за те, що він є, ви ж кохаєте його.
Светлана Матюха — психолог
м Кременчук ·
Вітаю. Взагалі непорозуміння в сексі це норма для довготривалих стосунків. У партнерів може бути різний рівень сексуального бажання, і важливо це розуміти, щоб не скочуватися у взаємні образи та почуття провини, а шукати баланс.
Чи зверталися ви до сексолога?
Зараз не час звинувачувати себе. Чесно кажучи, я не бачу, за що саме вам бути винною. Ви ж коли виходили заміж, не обітницю монашества приймали.
Никто не может знать что у другого человека в голове. В ситуации з телефоном можливо, чоловік сприйняв вашу реакцію як відмову, хоча ви просто зреагували на телефон. Але це лише припущення краще запитати його напряму.
Секс це зона взаємної домовленості.
Можно сказать : Для мене секс важливий. Я сумую за нашою близькістю і хочу, щоб ми над цим працювали разом. Як він реагує на такі розмови? Чи готовий шукати рішення?
Секс починається в голові, і тому важливи еротичний масаж, гра, флірт, обговорення фантазій і бажань, спільні практики для пар .
Чи займається він спортом? Як у нього зі стресом, втомою, рівнем енергії? Іноді на лібідо впливають не почуття, а банальна перевтома, малорухливий спосіб життя, проблеми зі сном або гормональні зміни.Тому зараз головне не шукати винного, а разом шукати шлях один до одного.
Оксана Селезнева — психолог
м Кам'янське ·
Доброго дня.
«Підкажіть, на вашу думку, як я мала себе повести в сьогоднішній ситуації чи правильно повів себе чоловік відштовхнувши мене?»

«Сьогоднішня» ситуація - це можливість подивитися на ваші відносини більш уважно. Те, що трапилося- випадковість, так могло статися з будь-якою парою. А ось, реакція вашого чоловіка, не зовсім типова. Так, це могло збити « настрій «, засмутити, але ж реагувати таким чином, мені здається , занадто. В процесі були задіяні ви обидва, тому не тільки він не отримав задоволення. До того ж, своєю поведінкою він змушує вас відчувати провину. І мені здається, що це не вперше й виглядає, як маніпуляція сексом .
Ви пишете, що проблеми з інтимом виникають періодично, навряд це пов’язано з його фізичним станом ( якщо він не набагато старший за вас або дійсно є проблема ). Тому, все ж моя версія- це маніпуляція ( скоріше підсвідома). Він розуміє, що для вас секс важливий й використовує його, як інструмент впливу. Тоді питання в тому, що відбувається з вашими відносинами за межами спальні?

Звісно, можуть бути інші причини такої поведінки. Але, щоб це зрозуміти, треба розмовляти. Якщо ви не запитуєте, а він сам не каже в чому проблема, тоді як воно має вирішитися?
Ви- пара, й секс в житті подружжя займає важливе місце. Це ж не просто «фізкультура «, це дійсно важливо для побудови « крепких семейных уз». А виглядає так, ніби секс потрібен тільки вам й ви одна несете за нього відповідальність. Яка тоді роль чоловіка? Що він робить для того, щоби ця « зона « з його сторони була закрита?
Проблема не в интиме, не в вашей реакции. То, что происходит в сексе, чаще всего отображает то, что происходит в отношениях в целом. И тут нужно разбирать не конкретную ситуации точечно, а в целом - какие у вас отношения, как вы решаете конфликтные ситуации, по каким поводам ссоритесь и как эти ссоры проходят, какой вы чувствуете себя в отношениях, что вам нравится, а что нет в отношениях?
Ваша реакция вполне нормальная и если муж реально хотел бы секса и ему бы это было важно, то телефон бы спокойно вытащили и никаких проблем. Больше выглядит как раздражение на вас за что-то, за возможно свои какие-то переживания, которые не озвучиваются.
В целом, хороший запрос на терапию, чтобы разобраться в отношениях с мужем и своих переживаниях.