У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Подбай про себе!

В символдрамі, методі психотерапії котрий дуже люблю та вивчаю, під час імагінації (уявлення образу пацієнтом) в моменти зустрічі з ситуацією, яка вимагає додаткових ресурсів терапевт може звернутися до пацієнта з пропозицією: "Подбайте про себе" . Наприклад, пацієнт уявляє себе на горі, його взуття або одяг не відповідають моменту або в певних областях тіла – спині, грудях, ногах пацієнт відчуває дискомфорт, йому бракує спорядження, тоді пропозиція "попіклуватися про себе" дає доступ до опцій та ресурсів, які у реальному житті могли бути заблокованими, замінені відчуттям безпорадності.

А що ж означає це дбайливе "потурбуйся про себе"?

В дитинстві ми потребуємо прийняття, турботи та безумовної любові. Коли батьки або наші опікуни розуміють наші потреби, намагаються їх вгадати і задовольняють їх, приймають наші різні почуття і витримують їх, чуйно реагують на наш стан, цим самим забезпечують нам відчуття безпеки . За допомогою прийняття і розуміння, відношенню до нас, як до ЦІННОСТІ в перші два роки життя, довербальний період, ми самі вчимося так відноситися до себе - втішати, підтримувати, цінувати себе незалежно від реакції, думки і відношення до нас зовнішнього світу, відчувати свою значимість.

Не рідко, реакція батьків на пізнання дитиною світу визначає її життєвий сценарій. Людина котра не відчуває власної цінності:

  1. Погано усвідомлює свої бажання, відчуває труднощі в здійсненні вибору, прийняття рішення пов'язаних зі вчасним життям . Нагадує, буриданієвого віслюка, котрий перебуваючи на рівній відстані між двома однаковими оберемками сіна, наражається на небезпеку померти з голоду, бо через власну нерішучість не може віддати перевагу одному із них.
  2. Погано усвідомлює свої емоції, почуття. Або часто усвідомлює їх з запізненням;
  3. Не чує, ігнорує сигнали власного тіла, часто доводить себе до істотних соматичних проблем.
  4. Розмита система цінностей.

Чим більше постраждала ваша самоцінність, тим частіше ви шукаєте визнання зовні. Це інша крайність, як в дитячій народній приповідці про "Сороку-білобоку". Котра кашу варила, всіх частувала, але про себе забула. Є швидка вправа, в котрій необхідно написати всіх про кого ви піклується. Як правило, там є всі - від домашніх улюбленців до далеких родичів, сусідів, але займенник "Я" рідко хто вписує в той список.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Якщо з якихось причин відчуття власної цінності не сформувалося в дитинстві, можна відчути її інакше, усвідомлено – за допомогою себе, інших людей або контакту з чимось більшим. Ніколи не пізно, будучи дорослим, потурбуватися про себе самостійно і попросити підтримки у інших. Мов дуже чуйний психотерапевт за методом символдрами запропонуйте собі бережно потурбуватися про самого себе та свій ресурс.


Прагнете глибше вивчити випання власної цінності, відчуваєте трудннощі у побудові здорових, підтримуючих відносин з самим собою?

Турбота про себе - ресурс, який легко втратити з поля зору, і те з чого розпочинаються справжні зміни в житті.Ілюстрація: Maria Hesse

Запрошую до індивідуальної онлайн роботи з використанням метафоричних асоціативних карт. В ході консультації:

  • - отримаєте 6 МАК-підказок;
  • - віднайдете контакт з своїми  витісненими потребами;
  • - створите ритуали, що підживлять, наповнять вас на найглибших рівнях.

Запис в особисті повідомлення.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samootsenka-uverennost-sebe Как поднять самооценку и перестать быть удобным?

Существует определенная категория людей, которые привыкли «быть удобными» для окружающих, делать все, чтобы всем вокруг было хорошо, но при этом сами они страдают. Как связаны между собой самооценка и желание всем угодить?

психологія samootsenka-uverennost-sebe Как полюбить себя? Почему вы себя не любите?

Вопросы любви к себе напрямую связаны с самооценкой человека. Как научиться любить себя заново? Для начала нужно найти внутри подсознания причину, повлиявшую на ослабление симпатии к своему внутреннему «Я»

Усі публікації розділу Самооцінка та впевненість в собі ᐉ

 
Обговорення "Подбай про себе!"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr