У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чайлд фри або свідома бездітність

У Психолога » Вагітність, пологи, материнство » Чайлд фри або свідома бездітність

Дети

Отже, мати чи не мати, ось у чому питання.

І відразу, навряд чи хтось знає краще, ніж ви.  Як вам жити, в якому складі, в якій кількості.

Але що важливе!  Перед тим, як приймати якесь рішення, потрібно розуміти, що воно саме ваше. Не нав'язане модою, соціумом, сім'єю, друзями, лідерами думок тощо.

В ідеалі – пройти свою психотерапію, «викинути зайве, залишити потрібне». Але на жаль, психотерапія все ще йде після «ворожок, екстрасенсів, порад подружок тощо». І на це є причини у нашого суспільства. Але сьогодні не про це.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


Отже, як зрозуміти, що хочу мати дітей. Чи не хочу.

Шляхом самоспостереження, за своїми почуттями, емоціями, інтуїцією.


Наприклад, коли мені постійно говорять чи питають, «пора б вже й дитинку завести», «а чи хочете вже дитинку», що ви відчуваєте?  Провину? Сором?  А може, сум, тугу? Злість, роздратування?


Якщо заводити дитину, тому що мама/тато/близьке оточення хоче, то найшвидше буде почуття провини чи сорому.

Мені потрібно задовольнити бажання іншого, мені потрібно бути гарною дівчинкою/хлопчиком для своїх близьких. Вони так цього хочуть – мені треба їм це дати. Тут авжеж не про своє бажання, хоча туди звичайно може влізти самообман, і за помахом палички, їхнє бажання перетворюється на моє.


Злість у відповідь на такі питання більше говорить про те, що є межі між моїми бажаннями та іншого. І роздратування як реакція те що, що хтось вторгається у мій простір зі своїми вимогами.

читайте також:

Эмоциональное выгорание мамы - пересмотр семейной системы мама устает от ответственности, от необходимости принимать многочисленные решения. Делать прививки или нет? Когда делать? Какие? Когда вводить прикорм? До какого возраста кормить грудью? В какой садик отдать? В какую школу?

Партнерские роды: 3 преимущества «Рожать ребенка вместе с мужем или рожать самой?», - этим вопросом задается практически  каждая  будущая  мамочка ближе к восьмому месяцу беременности. Давайте попробуем разобраться вместе.

запитати психолога онлайн


Що ще впливає на наше бажання мати дітей.  В-виховання. Радянське/пострадянське, вузьке, вимогливе.

«Діти квіти життя. Без дітей – життя неповноцінне. Хто принесе склянку води на старості. Залишишся одна з 40 кішками». Додумайте самі.

І ці стереотипи вже вписані до нашої системи мислення.  Може передається з кров'ю, хто знає))🤔

І тому – ми повинні завести дитину, бо – треба, соромно, страшно, так роблять усі, боїмося залишитись одні на старості.

Тут не про бажання дитини мова звичайно, а про ваші страхи та нав'язане мислення.

І тоді народжуються діти, які виховуються бабусями, няньками. Яких бачиш зрідка та ненадовго. Що більше про виконаний пункт у плані, у тих, кому потрібно було завести дітей з вищенаведених причин.


Що скажете?

У Психолога » Вагітність, пологи, материнство » Чайлд фри або свідома бездітність
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія beremennost-rody Папа может всё?

Мужская послеродовая депрессия – странное словосочетание. Но Google его знает. Многие папы считают, что материнство - от слово мама. И папа выполняет чисто пещерную роль...

психологія beremennost-rody Психологические аспекты бесплодия сквозь призму семейной системы

С точки зрения психологии, женщина реализует себя в трёх основных ролях: женщина (в понимании сексуальности, раскрепощённости), матери (гнездование, рождение и воспитание потомства) и профессионала (работа, карьера, учёба).

Усі публікації розділу Вагітність, пологи, материнство ᐉ

 
Обговорення "Чайлд фри або свідома бездітність "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr